Македонија Ѓ.П.  славеше победа  против Берое 2-1 на  подготвките пред настапот во Европа лигата, тимот  е во добра форма пред настапот на меѓународна сцена.

Головите за Македонија Ѓ.П. ги постигнаа Божиновски и Тантуровски во вториот дел. Мечот го одбележа голот во 8 минута на Берое ,  стрелец беше Еуженио.