Македонија ЃП обезбеди четвртфинале во Купот на Македонија со убедлива победа против Саса од Каменица изрзена со 6-0.

Божиновски постигна два гола, Китановски, Адем, Воса едноставно ја наполнија мрежата на гостите од Каменица.