Без капитенот Горан Пандев кој поради повреда на зглобот, нашата најсилна фудбалска репрезентација го одработи утринскиот тренинг на трнинг центарот на Ајакс, „Де Теокомст“ во Амстердам.Откако вчера поштеда добија сите кои одиграа 90 минути против Украина, денеска Ангеловски го имаше на располагање безмлаку комплениот состав, каде недостигаше само Пандев.

 

 

Македонија во понеделник на „Јохан Кројф“ во Амстердам ќе одмери со Холандија во третото коло од групната фаза на ЕП.