Женската фудбалска репрезентација на Македонија го совлада Казахстан на гости со 3-0, ова беше последен натпревар за нашата репрезентација во  квалификациите за Европското првенство.

Македонската фудбалска репрезентација запиша победа по петте порази едно по друго. Наташа Андонова во улога на асистен на Рочи за првите два гола, а конечните 0:3 ги постави Елма Шемсовиќ.