Македонската футсал репрезентација, вечерва ќе го одигра вториот контролен натпревар против Португалија, кој е дел од подготовките на португалците за настапот на ЕП овој месец.

Вчера Македонија загуби на првиот контролен меч од актуелниот Светски шампион со 3:1, едиствениот гол за нашата селекција ги постигна Рамадани.