Македонските репрезентативци се желни за поправање на впечатокот по ремито во Талин во претходното коло од Лигата на нации.

Против Грузија избраниците на Ангеловски треба да му покажат на противникот дека на 12 ноевмри ги очекува сериозен предизвик во битката за ЕП.

Македонските репрезентатици го поминаа официјално загревање, Ангеловски од 1 минута им даде шанса на оние кои најчесто играат, на клупата остана недоволно оправениот Спировски заедно со новоповиканите во составот за денешниот меч со Грузијците.