Македонската футсал репрезентација е во негатива од 1:0 по првото полувреме против Босна и Херцеговина во 5 коло од групата 4 во квалификациите за пласман на следното Евроско првенство.

Јосип Сесар ја казни невнимателноста на Петровски во 12 минута и му донесе водство на својот тим.

Ова се најдобрите моменти од првото полувреме: