Англискиот фудбалски прволигаш, Манчестер Јунајтед го презентираше новиот дрес, дизјанот кој се најавуваше и споредуваше со платното од автобуските седишта е официјален.

За дел од навивачите, дизајнот на Адидас не ги исполнува очекувањата и стандардите на клубот, но има и такви кои се презадоволни од изгледот на новиот дрес.