Англискиот репрезентативец, Џејн Санчо од денеска и официјално е ново заслување на Манчестер Јунајтед.

Клубот од „Олд Трафорд“ го потврди ангажманот на крилниот напаѓач кој доаѓа од Борусија Дортмунд за 72,9 милиони фунти а со црвените ѓаволи потпиша до јуни 2026 година.