Францускиот репрезентативец, Рафаел Варан е најновото летно засилување на Манчестер Јунајтед. Премиерлигашот го потврид трансферот на стоперот а кој на реал мадрид му плати 34 милиони фунти со можност цената да порасне за дополнителни 8 милиони фунти.

Варан се очекува да потпише четиригодишен договор со Варан кој наскоро ќе ги мине медицинските прегледи а потоа ќе биде и официјално презентиран.

Варан за Реал Мадрид одигра 360 натпревари откако премина од Ленс во 2011 година.