Манчестер Сити го официјализира трансферот на Рубен Дијаз, клубот од Англија плати 68 милиони евра за дефанзивецот.

Англискиот клуб го претстави Дијаз и офцијално, тој го избра бројот 3 на дресот во новиот клуб.

„Сити е врвен клуб и  одлична можност за мене, одлична лига, ова е се што можев да посакам“ – изјави Дијаз.