Поранешниот шампион на Англија, Манчестер Сити одигра без милост против Барнли во 10 коло од Премиер лигата.

„Граѓаните“ победија со 5:0 по што напредуваа на осмото место на табелата забележувајќија првата победа на последните три меча во Премиер лигата.

Марез постигна три гола, презицни беа и Менди и Торес.