Манчестер Сити и Лестер обезбедија пласман во четвртфиналето на ФА Купот откако ги победија Шефилд и Бирмингем со минимални 1-0.

Лестер против Бирмингем славеше со голот на Переира во 82 минута од средбата.

Сити го победи Шефилд со голот на Агуеро во 53 минута.