Хрватот Марио Манџукиќ со гол дебитираше за својот нов клуб Ал Духаил.

Во натпревар од азиската Лига на шампиони против иранскиот Персеполис, Манџукиќ постигна гол уште во 5. минута и му помогна на својот тим да дојде до победа, 2:0.

Манџукиќ во Ал Духаил дојде од Јувентус.