Златан Ибрахимовиќ на твитер ги покани на „Matrix“ предизвик Пол Погба, Новак Ѓоковиќ, Хабиб Нурмагомедов и менаџерот Мино Рајола.

Швеѓанецот постираше неверојатно видео на твитер, предизвикот е упатен, прашање е дали ќе биде прифатен…