ПСЖ ја запиша првата победа во новата сезона во Лигата на шампионите откако го совлада Башакшехир во 2 коло од групата Х со 2:0.

Двата гола на натпреварот ги постигна Кин по асистенциите на Килијан Мбапе во 64 и во 79 минута.

 

Во 3 коло ПСЖ ќе му гостува на Лајпциг а Башакшехир ќе го дочека Манчестер Јунајтед.