Килијан Мбапе е едноставно неверојате, играч, има 21 година, важи за еден од најдобрите играчи на светот во моментов, го потврди тоа на средбата со Лион.

Репрезентативецот на Франција, запиша хет – трик, ПСЖ стигна до финале на Купот, Мбапе со неверојатен гол за 1-3.

ВИДЕО: