ПСЖ го победи Брест со 3-0 во Купот на Франција, Мбапе постигна два гола, еден е дело на Сарабиа.

„Светците“ рутински стигнаа до триумф, првиот гол на Мбапе е неверојатен, реализираше маестрално откако ја претрча целата половина на противникот и погоди за почетна предност на ПСЖ.