Торино и Сампдорија ремизираа 2:2 во 9 коло од Серија А по кое домаќинот остана во зоната за испаѓање а Самспорија се искачи на 11 место на табелата,

Торино постигна два гола преку Белоти во првото полувреме но едниот на репрезентативецот на Италија беше поништен поради офсајд.

Во вториот дел, Сампдорија преку головите на Кандрева и на Кваљарела направи пресврт а Меите во 77 минута израмни на 2:2 .