Челзи ја оправдува улогата фаворит против Норич и по половина час игра води 2:0.

Водство за Челзи со убав гол од околу 17-18 метри донесе Мејсон Маунт по асистенција на Жоргињо.

2:0 за Челзи донесе Калум Хадсон Одои во 18-тата минута.