Скот МекТоминај го постигна првиот гол на  средбата меѓу Норич и Манчестер Јунајтед и се запиша во историјата за „ѓаволите“ тоа беше 2000. гол за Јунатед во Премиерлигата.

По првиот дел на оваа средба резултатоте 0-2 за Јунајтед, погоди и Рашворд. Интересно е тоа што  Рашворд и Марсијал не искористија два пенали на овој меч.