Нингериецот Вилфред Ндиди постигна ефектен гол во пресметката со Челси за водство на Лестер од 1:0 во дуелот од 18 коло во Премиер лигата.

Деструктивецот успеа да го искористи додавањето од Барнс и потоа го совлада Менди со малку среќе и многу гледачи во бели дресови.

До крајот на полувремето Челси не доби пенал поради ВАР, а на 2:0 за Лестер зголеми Мадисон со гол во 42 минута.