Турскиот тим Башакшехир ја шокира Борусија Менхенгладбах и ја елиминира од Европа лигата со победата во Германија 1-2.

Кривели и донесе победа на екипата од Турција со која Менхегладбах е елиминирана .

Од оваа група во следната фаза се пласира и Рома која одигра 2-2 со Волфсбергер.