Лионел Меси во придружба на најблиските членови од семејството пристигна на гала манифестацијата во Париз каде извесно е ќе ја добие „Златната топка“.

Аргентинецот беше пречекан од легендата на Барселона и Бугарија, Христо Стоичков.