По катастрофалната реакција на Нето, уште еден момент ќе остане запазен од фудбалската јавност од првото полувреме меѓу Алавес и Барселона.

Реакцијата на Меси во 39 минута по која напаѓачот на Барселона заработи жолт картон и покрај тоа што немаше да биде погрешен и избор на црвен картон …