Барселона води против Наполи со 2-0, на добар пат е да го елиминира тимот на нашиот Елиф Елмас, првата средба во Неапол заврши со 1-1.

Каталонците поведоа со голот на Ленгле, но голот на мечот засега го има Меси, Аргентинецот погоди во 23 минута, едноставно незапирлив, реализираше мајстроски.