Бриж е супер изненадувањето во Лигата на шампионите, ПСЖ важеше за апсолутен фаворит, ама освои само бод во Белгија.

Лионел Меси, Нејамр и Мбапе очекуваа три бода, а освоија само еден, Аргентинецот имаше прекрасна шанса во 29 минута, се сам направи и на крајот ја погоди пречката.