ПСЖ со пресврт го победија Лион 2-1, шесто коло од Лига 1, триумфот „светците“ го обезбедија со гол на Икарди во 93 минута.

Момент на мечот е  излегувањето на Меси, тренерот Маурисио Покетино одлучи да го извади од игра Лео Меси во 76. минута, тоа на Аргентинецот не му се допадна, помина покрај тренерот, не се поздрави и очигледно беше незадоволен.