Барселона ремизираше со Валеснија 2:2, Куман не е среќен од конечниот епилог, но Меси има причина за радост.

Аргентинецот го постигна 643 гол за Барселона и се израмни со Пеле и неговото остварување за Сантос.

Ова го прави Меси само вториот играч во историјата на фудбалот кој постигна волку голови само за еден клуб.