Милан со 3-0 победнички на гости кај Џенова, серијата на голови ја отвори Златан Ибрахимовиќ, два гола запиша Месиас.

Ибрахимовиќ погоди во 10 минута на прекрасен начин со гол од слободен удар, ова е моментот кој го одбележа мечот.

Горан Пандев во игра влезе во 62 минута. Милан има 35 бода на второ место, Џенова со 10 бода во моментот е на 18 позиција.