Милан без Златан Ибрахимовиќ ја победи Фиорентина со 2-0, двата гола се дело на Ромањоли и Кеси за три бода на клубот од  „Сан Сиро“.

За разлика од Јувентус кој без Роналдо не успеа да побеи против Беневенто, Милан без Ибрахимовиќ запиша победа во Серија А.

Ромањоли и Кеси  донесоа победа за Миан за прво место на табелата во калчото.