Милан го совлада Калјари на Сардинија со 0-2, двата гола се дело на Ибрахимовиќ кој во голем стил се врати во тимот на „росонерите“.

Ибрахимовиќ беше повреден од ноември, се врати во голем стил со два гола, првиот од пенал, вториот по акција која е се прераскажува, Донарума започна, три додавања и на крај погоди Ибра, школска акција и мат за Калјари.

Милан е прв со 43 бода по 18 средби, втор е Интер со три бода помалу.