Милан води со голот од пенал преку Кеси, гостите поведоа во финишот на првото полувреме на „Олимпико“, домашните играчи негодуваа со ироничен аплауз за судијата Гвида.

Спорниот момент се случи во 41 минута, Кеси не погреши од пенал, го доведе Милан во водство.