Милан и Сасуоло играат со резултат 1-2 во моменто во калчо лигата, гостите постигнаа спектакуларен гол преку Скамака кога израмнија на 1-1.

Скамака стрелаше прецизно од 25 метри, голманот на Милан, Мањан едноствано немаше шанси да го одбрани ова: