Милан запиша победа над Спал со 1-0 со гол од слободен удар во 63 минута, важни три бода за тимот од Милано.

Ова е само втора победа на последните  седум натпревари во калчо лигата за Милан кој конечно се враќа на победничките патеки.

Голот за победа е дело на Сусо во 63 минута од слободен удар.