Милан води со 1-0 против Спарта Прага во Милано, Тотенхем е во негатива од 1-0 по првиот дел на гости кај Антверпен во Белгија, натпревари од Европа лигата.

„Росонерите“ со голот на Дијаз а по асистенција на Ибрахимовиќ води против Спарта од Прага, предноста ќе беше поголема доколку Швеѓанецот искористеше пенал во 36 минута, ја погоди пречката.

Тотенхем е во негатива кај Антверпен на гости од 1-0, домашните водат со голот на Рефаелов во 29 минута.