Торино и Милан го играат последниот меч од 5. коло во калчо лигата по првите 45 минути води тимот од Милано со голот на Пјатек.

Пољакот погоди во 17 минута  од средбата со удар  од единаесет метри, Милан игра за третата сезонска победа, Торино има две победи и два порази.