Во дождливиот Бриж, Оле Гунар Солскјер мораше за глава да се фати по само 15 минути откако неговата одбрана и голман трапаво реагираа во обидот да го пречат Денис да поентира.

Клуб Бриж поведе со 1:0 против Манчестер Јунајтед во воведниот натпревар од двомечот во 1/16 финалето во Лига Европа.

Мињоле стана првиот голман во Лига Европа кој се запишал меѓу асистентите по Гилерме за Локомотив Москва против Спортинг Лисабон  во септември 2015 година.

На ова Јунајтед одговори со гол на Марсијал во во 36 минута.