Евертон и Манчестер Јунајтед одиграа нерешено1-1,  еден момент во последните минути од средбата предизвика бура од рекации кај тренерот на домашните, Карло Анчелоти реагираше жестоко кон судијата Крис Кавано.

Ваков Анчелоти ретко се гледа, но беше нервозен по поништениот гол по пргледување на снимката, реагираше жестоко.

Анчелоти реагираше поради  поништениот гол кој им ја ускрати победата, во последните мигови Гилфи Сигурдсон  лежеше на теренот пред голманот  Давид Де Хеа, ВАР го поништи голот поради попречување на голманот.