Монако ја продолжи низата без пораз во Лига 1 откако го совлада Мец со 4:0 во 17 коло од Лига 1.

Диоп, Воланд, Мартинс и бен Једер ги постигнаа головите за победникот кој се искачи на шестото место на табелата.

Standings provided by SofaScore LiveScore