Фудбалерите на Монако напредуваа на седмото место на табелата во Лига 1 откако славеа против Бордо со 4:1.

Нико Ковач има причини за задоволство откако Бен Једер, Мартинс, и Кевин Воланд беа прецизни на денешниот натпревар.