Лондонски Тотенхем славеше на гостувањето кај Астон Вила со 2:0 во 18 коло од Премиер лигата.

Винисиус и Хари Кјен ги постигнаа головите за гостите кои со ова победа се зацврстија на шестото место на табелета со бод помалу од Вест Хем.

Во следното коло Тотенхем ќе му гостува на Њукасл.