Жозе Мурињо на клупата на Тотенхем ќе дебитира против Вест Хем на „Лондон Стадион“, веднаш по пристигнувањето со екипата беше опкружен со многу камери…

Португалецот со насмевка се справи со целото внимание кое му се посветува од медиумите, секако најважното од се е победа на првиот меч на клупата со новиот клуб…

Средбата меѓу Вест Хем и Тотенхем започнува од 13-30 часот.