Тотенхем обезбеди четвртфинале во Лига купот откако на пенали го совлада Челси со 5-4, во регуларните 90 минути беше 1-1.

Кавагата на Мурињо со Лампард покрај аут линијата и секако моментот кога Португалецот истрча до тоалетот да го врати Ерик Даер назад на теренот се двата моменти кои го одбележаа „нефудбалскиот“ дел од средбата.