Центалниот дефанзивец на македонската фудбалска репрезентација,  Висар Муслиу е херојот за својот тим  МОЛ Фехевар кои славеа над Ујпешт во Купот на Унгарија.

Муслиу беше стрелец на единствениот гол и на мечот, а тој го видовме во 89.минута од мечот, кога по еден корнер со глава ја смести топката во мрежата на Ујпешт.

A Fehérvár a 89. percben harcolta ki a továbbjutást a kupában

A visszavágó 89. percéig hiába gyűrték egymást a csapatok.Végül Musliu, a fehérváriak védője tett pontot az Újpest elleni MK-nyolcaddöntőre.

Gepostet von M4Sport am Mittwoch, 19. Februar 2020