Лионел Меси е најдобриот фудбалер на денешницата, еден од најдобрите на сите времиња, токму на 1 мај пред 16 години започна голегетерската кариера на Аргентинецот  во Барселона.

Меси постигна гол по асистенција на Бразилецот Роналдињо, влезе во игра во финишот со дресот на кој го носеше бројот 30, се останато е историја.