Интер поведе со голот на Лаутаро Мартинез во 5 минута, во еден од натпреварите кој треба да е дерби во шестото коло во Серија А.

Лаутаро брзо го доведе шампионот во водство во дуелот со Аталанта која како и екипата до Милано игра во Лигата на шампионите.