Дејан Кулушевски не можеше да посака подобро деби за Јувентус, погоди уште на првиот натпревар  за „старата дама“ и потврди дека е играч од екстра класа.

Швеѓанецот со македонско потекло погоди во 13 минута од средбата, Јувентус поведе против Сампдорија во Торино.