Лука Јовиќ се врати ви Бундес лигата со два гола, Ајнтрах Франкфурт го победи тимот на Шалке со 3-1.

Србинот блесна со два гола, првиот го постигна во 72 додека вториот во 91 минута кога ги постави конечните 3-1, еден голза Ајнтрахт запиша Силва.

Голот за Шалке е дело на Хопе кога израмни во првото полувреме на 1-1 во 29 минута. Ајнтрахт има 26 бода на 7 место, Шалке остана на 7 и е последен на табелата во Бундес лигата.