Роденденската забава што ги шокираше фановите на ПСЖ, бидејќи била организирана веднаш по поразот од Борусија во Лигата на шампионите и на која фудбалерите дивееа полуголи и со многу алкохол, не мина без контраверзната агентка и сопруга на Мауро Икарди, Ванда Нара.

Ванда исто така имаше испиено малку повеќе алкохол, па се реши на својот сопруг да му поклони еротски плес, пред сите присутни.